افزایش صادرات فولاد در سال 98

افزایش صادرات فولاد در سال 98

افزایش صادرات فولاد در سال 98

افزایش صادرات فولاد در سال 98

وزیر صنعت, معدن و تجارت از برنامه ریزی این وزارتخانه برای افزایش صادرات فولاد در سال 98 خبر داد.
به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران, رضا رحمانی دیروز در نشست مشترک با جمعی از تولیدکنندگان فولاد و محصولات فولادی ضمن بررسی وضعیت این صنعت, به بحث و تبادل نظر درباره راهکارهای افزایش ظرفیت تولید و صادرات این محصول پرداخت.
وی بر لزوم افزایش تولید ساخت داخل به ویژه محصولات خاص صنعتی تاکید کرد.
وزیر صنعت, معدن و تجارت با اشاره به ضرورت تولید ورق مورد نیاز صنایع از جمله نفت و گاز ادامه داد: تولید ورق صنایع لوازم خانگی نیز از جمله یخچال و ماشین لباسشویی و تامین حداکثری قطعات خودرو با استفاده از فولاد داخل از مواردی است که در سال ۹۸ باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: تامین فولاد صنعت لوله و پروفیل نیز ضروری است و شرکت ملی فولاد و شرکت های بزرگ فولادی باید نسبت به تامین مواد اولیه واحد های تولید داخل در سال جاری اهتمام ویژه داشته باشند.
رحمانی بیان داشت: توسعه ناوگان به خصوص استفاده از حمل و نقل ریلی در جابجایی محصولات فولادی اهمیت ویژه ای دارد.
وزیر صنعت, معدن و تجارت گفت: بر اساس آمارهای جهانی, ایران در سال 2018 بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد تولید کرد که 4 میلیون تن بیش از تولید سال 2017 است.
وی افزود: با این حجم از تولید, ایران در سال گذشته میلادی در جایگاه دهمین تولید کننده بزرگ فولاد جهان قرار گرفت. در این نشست, فروشندگان فولاد با برشمردن مشکلات این صنعت, گزارشی از طرح های در حال ساخت ارائه کردند.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.