بازار ورق جهانی در ثبات

بازار ورق جهانی در ثبات

بازار ورق جهانی در ثبات

بازار ورق جهانی در ثبات

آمار بازارهای بین المللی نشان می دهد قیمت سنگ آهن در مسیر افزایشی و بازار ورق فولاد در ثبات قیمتی فرو رفته است
به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد, اغلب فعالان بازار در جو تعطیلات اند و فعالیت زیادی در بازار دیده نمی شود. قیمت ورق صادراتی چین 485 تا 495 دلار هر تن فوب است. در بازار داخلی نیز در شرق این کشور قیمت ورق گرم 3 دلار افت داشته و 557 تا 559 دلار هر تن درب کارخانه با مالیات بر ارزش افزوده است و در بازار تانگشان نیز در 550 تا 553 دلار در ثبات است
آخرین قیمت ورق گرم چین در ویتنام نیز 495 تا 515 دلار هر تن سی اف آر ثبت شده است. البته ویتنامی ها نیز در جو تعطیلات سال نو هستند و بازار فعالیتی ندارد.

ورق گرم صادراتی سی آی اس نیز روزهای اخیر تغییر قیمت نداشته ولی انتظار می رود محموله های حمل مارس با افزایش قیمت روبرو شوند. قیمت پیشنهادی فعلی ورق گرم سی آی اس 445 تا 465 دلار هر تن فوب است در حالی که یک هفته قبل 440 تا 460 دلار بود.
آخرین متوسط شاخص قیمت موسسه پلاتس برای سنگ آهن خلوص 62 درصد با 1.25 دلار رشد 79.95 دلار هر تن خشک سی اف آر چین شده است.قرارداد سواپ فوریه نیز 90 سنت رشد داشته و 79.50 دلار هر تن خشک سی اف آر ثبت شده است.

تحلیل گران معتقدند شکستن سد آب معدن شرکت واله در برزیل ممکن است توازن عرضه و تقاضای سنگ آهن را در کوتاه مدت و همچنین بلند مدت بر هم بزند. البته برخی معتقدند موجودی ذخیره سنگ آهن برزیل کافی است و تاثیر چندانی بر بازار نخواهد گذاشت.

منبع : با اقتصاد

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.