تقدير از فولاد مبارکه در مديريت آب

تقدير از فولاد مبارکه در مديريت آب

تقدير از فولاد مبارکه در مديريت آب

تقدير از فولاد مبارکه در مديريت آب

سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه در اجرای پروژه احداث شبکه فاضلاب و جمع آوری پساب شهرهای همجوار شرکت و باز چرخانی آن در خطوط تولید ناشی از تفکر هوشمندانه مدیریت این شرکت است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو با اعلام این مطلب در مراسم بهره برداری از شبکه جمع آوری و انتقال پساب شهرستان مبارکه با اعلام این مطلب گفت: ایران در منطقه خشک و نیمه خشک قرار گرفته و از این رو استفاده از پساب های شهری به عنوان یک منبع پایدار می تواند در تولید اقتصادی و پایداری گردش چرخ تولید یکی از بهترین راهکار باشد.

مدیر عامل فولاد مبارکه نیز در این مراسم گفت: میزان برداشت آب فولاد مبارکه از حوضه زاینده رود در سال ۱۳۸۰ با تولید ۳میلیون تن فولاد ۱۷ میلیون متر مکعب در سال بوده این در حالی است که امروز با همان میزان برداشت آب, تولید شرکت به بیش از ۲/ ۶ میلیون تن فولاد در سال افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فولادمبارکه, حمید رضا عظیمیان با بیان اینکه در راستای استفاده بهینه از منابع آبی و برای کاهش حداکثری برداشت آب از حوضه زاینده رود در فولاد مبارکه پروژه های متعددی تعریف و اجرا شده است, افزود: به طور مشخص هزینه پروژه انتقال آب تصفیه خانه مبارکه به شرکت فولاد مبارکه حدود ۸۶۰ میلیارد ریال بوده و به طور کلی تاکنون ۲۲۰ میلیارد تومان از سوی فولاد مبارکه برای احداث شبکه های جمع آوری و تصفیه پساب شهری و خطوط انتقال آب هزینه شده است. مدیر عامل فولاد مبارکه تصریح کرد: جلوگیری از وارد شدن پساب شهری به زاینده رود و محیط زیست یکی دیگر از اهداف سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این پروژه ملی بوده است.

استاندار اصفهان نیز در این مراسم تصریح کرد: فولاد مبارکه با جمع آوری و تصفیه و بازچرخانی پساب های شهری در خطوط تولید خود در راستای توسعه پایدار گام موفقی برداشته است. به گفته وی چنانچه بخواهیم در تمامی بخش های کشور به توسعه پایدار دست یابیم نباید صرفا منتظر کمک دولت باشیم.

عباس رضایی ضمن قدردانی از اقدامات فولاد مبارکه گفت: این ظرفیت در فولاد مبارکه وجود دارد که استفاده از انرژی خورشیدی به زودی در این شرکت نهادینه شود.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.