ظرفیت تولید شمش کشور ۱.۲ میلیون تن افزوده شد

ظرفیت تولید شمش کشور ۱.۲ میلیون تن افزوده شد

ظرفیت تولید شمش کشور ۱.۲ میلیون تن افزوده شد

ظرفیت تولید شمش کشور ۱.۲ میلیون تن افزوده شد

واحد تولید شمش جهان فولاد سیرجان راه اندازی شده و 1.2 میلیون تن به ظرفیت تولید شمش کشور افزوده شد.
به گزارش چیلان , علی عباسلو, مدیرعامل شرکت جهان فولاد سیرجان با اعلام خبر راه اندازی واحد تولید شمش این شرکت گفت: در صنعت فولاد بی سابقه است که کل پاتیل مذاب ریخته گری به ۷۰ عدد شمش با کیفیت منتج شود, اما برای اولین بار در شهر سیرجان موفق به انجام این اقدام پیوسته شدیم.

 

وی با اعلام این خبر که برای راه اندازی واحد تولید شمش در جهان فولاد کار در ۱۰ روز آخر به طور مستمر و ۲۴ ساعته انجام شد, افزود: شمش تولید شده قابل ارائه در بازار و مطابق با استانداردهای بین المللی است.
عباسلو افزود: از مهم ترین اقداماتی که درخصوص تولید شمش به انجام رسید استفاده از سیستم غبارگیر بسیار قوی است که این امر خود از مزیت های رعایت موارد زیست محیطی نیز به شمار می رود.
وی همچنین ادامه داد: از دیگر نقاط قوت واحد تولید شمش در این کارخانه مصرف بسیار پایین آب است که برای تولید هر تن شمش فولاد معمولا ۲/ ۱ متر مکعب مصرف می شود, اما در واحد تولید شمش در جهان فولاد تنها ۷/ ۰ متر مکعب به ازای هر تن مصرف می شود.

عباسلو درباره اتمام ساخت کارخانه در شرایط تحریم خاطرنشان کرد: راه اندازی این خط تولید با توجه به مفقود شدن دستگاه گیربکس خریداری شده در گمرک با مشکلاتی مواجه شد. از طرفی بعد از رفع و رجوع مساله گیربکس با جایگزین کردن آن توسط متخصصان داخلی با عدم حضور کارشناسان خارجی برای راه اندازی ترانس کوره در هنگام بهره برداری مواجه شدیم.
وی افزود: موقع راه اندازی هیچ کدام از مهندسان خارجی حاضر نشدند حتی از طریق ویدئو کنفرانس با ما وارد مذاکره شوند و نیروهای ما را راهنمایی کنند.

مدیرعامل جهان فولاد سبرجان ادامه داد: در چنین شرایطی به کمک چند نفر از افرادی که کار با ترانس را بلد بودند اقدام به راه اندازی ترانس کردیم و حتی قرار بود با حضور خارجی ها کمبود ها و کسری های کار اصلاح شود که در این مرحله نیز از توان داخلی کمک گرفتیم.
وی با اشاره به این مطلب که ظرفیت واحد تولید شمش جهان فولاد سیرجان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن است, افزود: مواد اولیه تولید شمش در خود منطقه گل گهرتامین می شود.

عباسلو معتقد است که صادرات شمش به دلیل شکل محصول و عدم خسارت و صدمه به آن در زمان طولانی راحت تر است, چرا که اگر مدت ها روی کشتی بماند برخلاف آهن اسفنجی دچار نقصان نمی شود. از سوی دیگر ارزش افزوده بالاتری را نیز به همراه دارد.
وی یادآور شد: علاوه بر ارزش افزوده اشتغال زایی بیشتر آن است که به مراتب مهم تر از باقی موارد است.
وی گفت: یکی از دلایلی که کارخانه میلگرد را در بردسیر احداث کردیم همین بحث اشتغال زایی و آموزش نیروهای بومی آن منطقه بود. وی گفت: علاوه بر این تولید شمش آلیاژی را نیز در بردسیر به میزان ۵۰۰ هزار تن در دست مطالعه داریم.

عباسلو به طرح های توسعه ای جهان فولاد سیرجان اشاره کرد و گفت: توسعه خط نورد بردسیر را نیز در دست اقدام داریم که کلاف تولید خواهد کرد.
وی تصریح کرد: این طرح در مرحله طراحی و انتخاب پیمانکار است. عباسلو همچنین از سایر اقدامات انجام شده از سوی جهان فولاد خبر داد و گفت: در حال حاضر ۵/ ۲۵ درصد از کارخانه سیم بکسل سازی که اکنون در مراحل نخستین ساخت است, در اختیار جهان فولاد سیرجان است.

وی درخصوص ورود جهان فولاد سیرجان به بازار سرمایه گفت: با توجه به نوسانات شدیدی که در این بازار رصد می کنیم فعلا ترجیح ما بر این است که برای عرضه دست نگه داریم.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.