فولاد در راستای توسعه

فولاد در راستای توسعه

فولاد در راستای توسعه

فولاد در راستای توسعه

صنعت فولاد نیاز به توسعه زیر ساخت دارد

مدیر عامل فولاد هرمزگان گفت: باید توجه داشت که برای توسعه بیشتر این صنعت زیر ساخت های آن مورد توجه قرار گرفته و به روز رسانی شوند.

فرزاد ارزانی با اعلام این مطلب گفت: برای رسیدن به این هدف تامین منابع مالی و استفاده از تکنولوژی روز ضروری است اگر چه باید همزمان با توجه به ضروریاتی مانند آب, گاز,ریل و جاده برای توسعه این صنعت مسائلی چون افزایش بهره وری نیروی انسانی مورد توجه قرار گیرد. وی تصریح کرد: آموزش نیروی انسانی موجب افزایش بهره وری شده و شرایط را برای بهره گیری حداکثری از سرمایه گذاری انجام شده در این صنعت فراهم می آورد.

در این زمینه باید در نظر داشت که تحریم ها تاثیر خود را روی این صنعت چه در تامین منابع مالی, صادرات و تامین ارز گذاشته است, اما با مدیریت در سیاست گذاری های این صنعت می توان در مقابل این فشار ها ایستاد.

مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان درخصوص دستاوردهای این شرکت در سال 97 گفت: 4 بعد اصلی رویکرد شرکت فولاد هرمزگان را تولید, سودآوری, نیروی انسانی متخصص و صادرات تشکیل می دهد. وی افزود: دربرنامه 10ماه اول تولید سال جاری این شرکت به رغم تحریم ها و فشارهای داخلی و خارجی, در تولید تختال ۵درصد و در بحث تولید آهن اسفنجی 10درصد نسبت به سال قبل جلوتر است.

ارزانی با اشاره به رویکرد صادراتی فولاد هرمزگان گفت: این شرکت در بحث صادرات در ۶ماه اول سال جاری از برنامه جلوتر بود و در 10ماه اول سال, 50درصد از تولیدات این شرکت به رغم محدودیت های بین المللی به بازارهای قبلی و همین طور بازارهای جدید صادر شده و این صادرات در دوماه پایانی سال نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل فولاد هرمزگان با اشاره به ظرفیت اسمی 1.5 میلیون تنی این شرکت گفت: در سال 96 فولاد هرمزگان یک میلیون و 410هزار تن تولید داشته و برنامه این شرکت برای سال 97 تولید 1.5 میلیون تن فولاد و دستیابی به ظرفیت اسمی است. وی خاطرنشان کرد: به رغم محدودیت های بین المللی و مشکلات شرکت های داخلی برای خرید محصولات فولاد هرمزگان, این شرکت در جهت حفظ بازارهای جهانی, تغذیه بازارهای داخلی و افزایش تولید تلاش های بسیاری کرده است.

ارزانی درباره برنامه های این شرکت در سال 98 گفت: برنامه ریزی های لازم نقشه راه سال 98 تبیین شده و بر اساس برنامه 1.5میلیون تنی با تمام توان به تولید خود ادامه خواهیم داد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.