کاهش سنگ آهن و افزایش قیمت آهن

کاهش سنگ آهن و افزایش قیمت آهن

کاهش سنگ آهن و افزایش قیمت آهن

کاهش سنگ آهن و افزایش قیمت آهن

کاهش ذخایر سنگ آهن در بنادر چین ادامه دارد و همین امر موجب افزایش قیمت ها شده و اگرچه تولید کنسانتره داخل چین افزایش داشته ولی کمک زیادی به قیمت های سنگ آهن در چین نکرده است.

با کاهش تولید و صادرات سنگ آهن توسط استرالیا نیز پیش بینی سنگ آهن در سال ۲۰۱۹ به متوسط ۸۰ دلار افزایش یافته است و فعالان بازار انتظار دارند قیمت های سنگ آهن عیار ۶۲ تا ماه بعد در بالای عدد ۱۰۰ دلار باقی بماند.

فولادسازان تانگشان از اول آگوست ۵۰ درصد کاهش تولید فولاد و گندله خواهند داشت که انتظار می رود افزایش تقاضای گندله و سنگ آهن لامپ و نیز بهبود قیمت فولاد را در چین به همراه داشته باشد. در حالیکه مصرف فولاد در هند در ماه های آوریل تا می، ۶.۵ درصد افزایش داشته اما هندی ها انتظار دارند نیمه دوم سال و بعد از پدیده مانسون و بادهای موسمی، مصرف فولاد در هند مجددا افزایش یابد.

برخی پیش بینی ها حاکی از تبدیل شدن هند در سال ۲۰۲۰ به یک واردکننده خالص سنگ آهن و توقف صادرات سنگ آهن و گندله از هند می باشد چراکه برنامه های افزایش تولید فولاد در هند به طور جدی دنبال می شود. اگرچه هند ۱۰ درصد عوارض واردات برای محصولات طویل و ۱۲.۵ درصد عوارض برای واردات محصولات تخت اعمال کرده است ولی ژاپن و کره از این قاعده معاف می‌باشند و یک محموله ورق گرم HRC به بهای ۵۳۰ دلار CFR از ژاپن تحویل مومبای هند فروخته شده است. بهای قراضه وارداتی ترکیه با ۷ دلار افزایش به ۲۹۴.۵ دلار رسیده است.
قیمت اسلب CIS با توجه به افزایش عرضه برزیل ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار فوب پیشنهاد می شود و احتمالا افزایش عرضه اسلب تا ماه نوامبر ادامه داشته باشد. با افزایش تحرکات خرید، بهای بلیت CIS با ۴ دلار افزایش ۴۲۲ دلار فوب ارزیابی شده و پیشنهادات اوکراین و روسیه بین ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار فوب شنیده می شود. ترکیه نیز بیلت صادراتی را ۴۳۵ دلار پیشنهاد می‌دهد در حالیکه برزیل بیلت صادراتی را ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلار پیشنهاد می کند.
مالزی محموله بیلت خود را ۴۵۵ تا ۴۶۰ دلار CFR شرق آسیا فروخته است. ویتنام هم بیلت را ۴۶۰ دلار CFR جنوب شرق آسیا پیشنهاد می دهد.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.