۵۱ فولاد ساز مجاز به صادرات بدون مجوز شدند

۵۱ فولاد ساز مجاز به صادرات بدون مجوز شدند

۵۱ فولاد ساز مجاز به صادرات بدون مجوز شدند

۵۱ فولاد ساز مجاز به صادرات بدون مجوز شدند

فولاد سازان از سال گذشته برای صادرات محصولات خود نیاز به دریافت مجوز از سوی وزارت صنعت, معدن و تجارت دارند و اغلب تولید کنندگان این رویه را عامل بوروکراسی و طولانی شدن فرآیند صادرات و جذب مشتری در عرصه بین الملل عنوان کردند. این در حالی است که اعمال تحریم های جدید در حوزه معادن فلزات منجر به سخت تر شدن شرایط صادرات شد, از همین رو اغلب تولید کنندگان خواستار تسهیل شرایط صادرات شدند.

در همین حال وزارت صنعت, معدن و تجارت نیز در اقدامی به منظور حذف روال اداری و حمایت از صنایع فولادی شرکت هایی را مجاز به صادرات محصولات فولادی طویل بدون نیاز به مجوز طی سه ماه ابتدای سال اعلام کرد: این اقدام همچنین در راستای حذف واسطه ها در این بخش صورت گرفته است.

وزیر صنعت, معدن و تجارت طی نامه ای به رئیس کل گمرک, در راستای تسهیل فرآیند صادرات لیست صادرکنندگان مجاز مقاطع طویل فولادی برای ۳ ماه اول سال جاری را اعلام کرد و بر این اساس فرآیند زمان بر و بوروکراسی اداری تایید کوتاژهای صادراتی خاتمه می یابد و دیگر نیازی به تایید وزارت صمت برای اخذ مجوز صادرات وجود ندارد.

در این نامه آمده است: فهرست صادرکنندگان مجاز مقاطع فولادی برای مقطع زمانی بعدی پس از بررسی نحوه رعایت کف عرضه مشخص شده در ۳ ماه نخست و کنترل بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما متعاقبا توسط معاونت معادن و صنایع معدنی ارسال خواهد شد. لیست کامل این ۵۱ فولاد ساز از سوی انجمن تولید کنندگان فولاد ایران منتشر شده است.

اشتراک گذاری این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

با این شرایط موافق هستید.